LESNÍ ŠKOLA PROTOS …

…je duchovně orientovanou lesní školou. Protos je otevřen nejen pro křesťansky věřící skauty a skautky, ale i pro každého, kdo s otevřeným srdcem hledá „nejvyšší Pravdu a Lásku“.

Chceš prohloubit svůj skauting i svůj duchovní život, zastavit se a rekapitulovat před cestou dál?

Chceš se ponořit do hlubin tří principů skautingu a naučit se předávat jejich duchovní poselství?

Dáváš skautingu ze sebe to nejlepší a nyní si potřebuješ odpočinout od vedení a načerpat nové síly a inspiraci?

Chceš poznat nové přátele a inspirovat se jejich skautskými a životními zkušenostmi?

PROTOS TI NABÍZÍ:

• Osobní duchovní růst všech účastníků a praktické podněty pro duchovní výchovu v rámci oddílů
  • Hledání, nalézání a prohlubování prvního skautského principu, který je přístupný a srozumitelný všem skautům a skautkám
  • Hledání ideální syntézy kvalitních skautských tradic a vhodných nových přístupů
  • Možnost získání kompletní OČK Myšlenkové základy a historie skautingu (odbornost, lektorské dovednosti a didaktika oboru).
  • Prohloubení skautských zkušeností v řadě oborů. Například vedení oddílu, skautská a zážitková pedagogika, týmová spolupráce, metodika, hry, vůdcovství, příroda, symbolika, rukodělky, animace, metodika historie skautingu a mnohé další. Praktické náměty pro činnost oddílů.
  • Přátelské a méně formální vzájemné sdílení a obohacování zkušenostmi instruktorů i frekventantů.
  • Načerpání chuti, motivace a elánu do života a další skautské činnosti.
  • Vícegenerační tým instruktorů, který dokáže nabídnout různost pohledů a bohaté skautské i životní zkušenosti.
  • Duchovně pestrý tým instruktorů, který nabídne jak duchovní vedení kněze či kazatele, tak podporu a duchovní rozvoj také těm, kdo nejsou zakotveni v konkrétní duchovní tradici či náboženství.
  • Paralelní volitelné duchovní programy. Volitelné workshopy.
  • LŠ je vstupenkou do „Kruhu Protosu“ s nabídkou pravidelného setkávání, dalších zážitků a vzdělávání.
  • …a také hvězdnou oblohu, táborové ohně, smích a vůni jehličí 🙂

LŠ Protos spolupracuje s Odbor duchovní výchovy Junáka.

Protos