KRUH PROTOSU

Kruh Protosu je neformálním společenstvím absolventů a instruktorů všech ročníků lesních škol Protosu a případných hostů. Je volnou, ale trvalou skupinu lidí, kteří se i nadále navzájem obohacují, kteří mají k sobě v řadě ohledů blízko, rozumějí si a je jim spolu dobře. Je to také skupina skautů a skautek, které spojuje snaha o hlubší skauting, který klade důraz na jeho duchovní rozměr.

Cílem setkání kruhu Protosu není jen společenská a rekreační rovina akce. Součástí je také další vzdělávání a poznávání i společná práce.

Principem kruhu LŠ Protos je rovnost. Nejsou zde už instruktoři a účastníci. Každý člen kruhu, chce-li, vymýšlí, navrhuje a organizuje program pro všechny ostatní.

Kruh Protosu se schází zpravidla dvakrát ročně:

• V srpnu či září je hlavní víkendové setkání v některé skautské základně, které má tři oblasti programu: vzájemné vzdělávání a sdílení zkušeností, část rekreační a společenskou a (je-li potřeba) i část pracovní.
  • V březnu se setkáváme v Praze v rámci víkendové celostátní akce Trignis (kde členové Kruhu Protosu tvoří většinu organizátorů). Jde především o službu členů Kruhu českému skautingu (a sobotní večer patří setkání Kruhu).

Poslání a existence Kruhu Protosu vychází z Řádu pro vzdělávání činovnic a činovníků z kapitoly 3.1.6. Kruhy lesních škol a kurzů (odstavec 214–216).

Články a fotky ze všech setkání Kruhu Protosu najdete v KRONICE.

kruh protosu